Haberler

6-7 Nisan 2018 Bilkent Üniversitesi Buluşması

6-7 Nisan 2018 Bilkent Üniversitesi Buluşması

6 Nisan 2018'de, Bilkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencileri ile gerçekleştirdiğimiz buluşmada, akademik bilgilerin gerçek hayata nasıl uygulandığı ile ilgili deneyim ve başarı hikayelerimizi paylaştık. 7 Nisan'da gerçekleştirdiğimiz sanal iş sümülasyonunda ise, finansal açıdan durumu parlak olmayan The Fresh Connection'ı verdikleri stratejik iş kararları ile düzlüğe çıkarmalarını keyifle izledik. En başarılı olan grubu (Alp Yılmaz, Elif Erkek, Alper Demircioğlu) da tebrik ederiz.

BP İş Birimleri, Akaryakıt & LPG Dağıtım Maliyetlerini SELCO’nun  Maliyet Modeli ile Yönetiyor

BP İş Birimleri, Akaryakıt & LPG Dağıtım Maliyetlerini SELCO’nun Maliyet Modeli ile Yönetiyor

BP Akaryakıt birimi ile yapılan projede, SELCO akaryakıt ve gaz dağıtımındaki nakliye süreç maliyetlerini en doğru ve hassas şekilde tespitini sağlayan matematiksel model ve araçları oluşturdu; bu çalışma ile BP, lojistik maliyetlerini daha verimli olarak yönetecek. Oluşturulan ABC bazlı maliyetlendirme modeli ile BP iş birimlerinin istasyon bazlı karlılık analizleri, değişken & sabit maliyetlerin istasyon bazlı dağılımı, sipariş miktarı, sevk frekansına bağlı maliyet analizlerini hızlı ve verimli bir şekilde yapmasını sağlamıştır.

DAIKIN 2020 Vizyonu için SELCO ile Çalıştı

DAIKIN 2020 Vizyonu için SELCO ile Çalıştı

İklimlendirme sektörüne ısıtma, soğutma ve havalandırma ürünleri ile geniş bir yelpazede hizmet veren DAIKIN Türkiye, 2020 yılı için belirlediği stratejik iş hedeflerine ulaşmasını sağlayacak kilit projelerinden olan “optimum dağıtım şebekesi” ve “3PL firmasının seçimi” konularında SELCO ile çalıştı. Detay için..

AYGAZ, Otogaz Dağıtım Optimizasyonu için SELCO’nun Kurduğu Çözüm ile İlerliyor

AYGAZ, Otogaz Dağıtım Optimizasyonu için SELCO’nun Kurduğu Çözüm ile İlerliyor

AYGAZ, istasyonların günlük otogaz talep tahminini ve sevkiyat araç planlamalarını, ORTEC ve SELCO ekipleri tarafından geliştirilen yeni nesil optimizasyon yazılımı ORTEC Inventory Routing (OIR) ile gerçekleştirmektedir.

MEY DIAGEO, Yurtiçi Dağıtım Şebekesini SELCO ile Optimize Etti

MEY DIAGEO, Yurtiçi Dağıtım Şebekesini SELCO ile Optimize Etti

SELCO, MEY DIAGEO'nun optimum dağıtım merkezi lokasyonlarını ve müşteri hizmet alanlarını tespit ederek, toplam lojistik maliyetlerinde % 10'nun üzerinde iyileşme potansiyeli yarattı.

ANADOLU ETAP: Nakliye Yönetim Stratejileri

ANADOLU ETAP: Nakliye Yönetim Stratejileri

Nakliye maliyetlerinin tedarik zinciri içinde ciddi bir kalemi oluşturduğu taze gıda sektörünün önemli oyuncularından ANADOLU ETAP firması, nakliye operasyon maliyetlerini azaltıcı stratejileri SELCO ile tespit ederek optimum nakliye iş modelini tasarımladı.

EVYAP'ta Tedarik Zinciri Yönetimi Yetkinliklerinin Geliştirilmesi

EVYAP'ta Tedarik Zinciri Yönetimi Yetkinliklerinin Geliştirilmesi

SELCO, EVYAP firmasının tedarik zinciri yönetim performans metriklerine direkt etki edecek süreçlerini daha etkin yönetimini sağlayacak şekilde, tedarik zinciri yönetimi fonksiyonunda görev alan çalışanlarının yetkinliklerini geliştirmek için uygulamalı bir eğitim programı tasarımladı.
EVYAP Planlama Ekibi için tasarımlanan eğitimler kapsamında, SCOR® referans modeli baz alınarak, planlama süreçlerinin daha etkin yapılmasını sağlayacak ‘en iyi iş uygulamaları’ tespit edildi ve bu iş uygulamalarını destekleyici yetkinler bazında, EVYAP firmasının gerçek hayat dinamikleri üzerinden uygulamalı bir eğitim programı verildi.

DAIKIN: Tedarik Zinciri Deneyimi

DAIKIN: Tedarik Zinciri Deneyimi

SELCO, DAIKIN operasyon ekiplerine, tedarik zinciri stratejilerinin kurgulanması ve fonksiyonlar arası hizalanma ile ilgili keyifli bir The Fresh Connection deneyimi yaşattı.

Boğaziçi Üniversitesi’nde Tedarik Zinciri Heyecanı

Boğaziçi Üniversitesi’nde Tedarik Zinciri Heyecanı

SELCO, 12 senedir verdiği ‘vaka çalışması’ kapsamında, bu sene de mühendislik son sınıf öğrencilerine bir tedarik zinciri deneyimi yaşattı. Katılımcıların, zor durumda olan bir meyve suyu firmasının finansallarını tedarik zinciri yönetim stratejileri ile iyileştirmelerinin beklendiği bu çalışmada, öğrenciler gerçek hayat zorluklarını deneyimleme fıorsatı buldular.

Yeni Proje: HENKEL

Yeni Proje: HENKEL

Laundry & Home Care (Çamaşır ve Ev Bakım), Beauty Care ve Adhesive Technologies (Yapıştırıcı Teknolojileri) olmak üzere üç iş alanında lider marka ve teknolojileriyle faaliyet göstermekte olan Henkel, 2017 senesinde kuracağı, Yapıştırıcı Teknolojileri fabrikası için tesis yerleşim planlaması ve malzeme taşıma sistem tasarımı konularında SELCO’dan danışmanlık hizmeti aldı.

Yeni Proje: YATSAN

Yeni Proje: YATSAN

YATSAN, Torbalı’daki üretim tesislerinin yerleşim tasarımı ve depo iyileştirmeleri için SELCO’dan danışmanlık hizmeti almaya başladı

Carrefoursa: Uçtan Uca Tedarik Zinciri Değişim Projeleri

Carrefoursa: Uçtan Uca Tedarik Zinciri Değişim Projeleri

Carrefoursa’nın tedarik zincirini uçtan uca değişimi yönünde yapacağı üç proje için de SELCO danışmanlık hizmeti verecek. Gerçekleştirilecek projeler ile süreç değişimlerini tamamlayacak olan Carrefoursa, tüm mağazaları için tahmin ve otomatik besleme ile nakliye planlama platformlarını da hayata geçirecek.

TÜRK TRAKTÖR, Yeni Fabrikasının Tasarımı İçin SELCO’dan Danışmanlık  Aldı

TÜRK TRAKTÖR, Yeni Fabrikasının Tasarımı İçin SELCO’dan Danışmanlık Aldı

SELCO, Koç Holding ve CNHI ortaklığı ile faaliyet gösteren, Türkiye tarım sektörünün öncü şirketi TürkTraktör ve Ziraat Mak. A.Ş’nin Sakarya Erenler’de devreye aldığı yeni traktör fabrikasının lojistik süreçlerinin tasarımı için mühendislik ve danışmanlık hizmeti verdi.